Čo u nás navštíviť?

Nachádza sa u nás barokový Kostol Panny Márie z 18. storočia, kataster obce hraničí s vodnou nádržou Jerichov. V roku 2016 sa v parku vybudovalo detské ihrisko, v roku 2017 v areáli futbalového ihriska multifunkčné ihrisko a fitness prvky. V centre obce sa obnovila studňa Prameň osvieženia, pred budovou obecného úradu umelecký sochár vyrezal drevorezbu sovy so sovíčatami a v parku sa nachádza drevorezba vodníka od rovnakého rezbára a 35 vtáčích búdok, ktoré vyrobili obyvatelia obce počas náučno-kultúrnej akcie Spoznávaj a chráň. Nad obcou blízko kostola bola v roku 2022 vysadená orechová alej spolu s agátovou hojdačkou s výhľadom na okolité pohoria (Považský Inovec, Tríbeč) - prístup od cesty smerom na Rybany.

V obci sa každoročne koná veľa zaujímavých akcií, jednou z nich je aj Pravotická kvapka krvi, Šarkaniáda, Ples športovcov. PD "BREZINA" PRAVOTICE, družstvo každoročne v septembri organizuje Deň otvorených dverí s bohatým hudobným zastúpením známych skupín, v obci má svoju predajňu mäsovýroby.